Стопити, як королева:
моїх 10 правил

1. Знайдіть напарника з досвідом

Якщо ви ніколи не подорожували автостопом, але якраз закортіло спробувати, найпростіше, що можна зробити — знайти людину, яка вже має досвід таких подорожей. Не потрібно панікувати про складення маршруту, хвилюватися через спілкування з незнайомцями, чи сушити голову з’їздами на невідомих дорогах. Нехай про це подбає хтось набагато досвідченіший, а ви якраз отримаєте цінний досвід для самостійних подорожей.

2. Розраховуйте маршрут

До успішного автостопу потрібно ретельно готуватися. Раджу розбити запланований шлях на декілька менших частин, і слідувати найкоротшому сполученню. За допомогою

 google maps позначте точку відправлення та точку прибуття, і рухайтеся вслід запланованому маршруту. Звісно, будуть водії, котрі зможуть забрати вас на довгі відстані але дещо не у запланованому напрямку — деколи це навіть ліпший і більш захоплюючий варіант, — адже автостопом подорожують заради пригоди. Проте можна погодитися на таку поїздку, і вийти перед поворотом на потрібне місто. Обов’язково варто завантажити карту на телефон, щоб можна було орієнтуватися в місцевості і без мережі — хорошою програмою є maps.me.

Iryna Yaminska is hitchhiking in the Netherlands
Два нідерландці по дорозі в Амстердам

3. Не бійтеся бути сильними

Не бійтеся бути сильними, адже тим, хто вже зважилися на пригоду, не маючи певності про місце ночівлі, і про те “куди може занести вітер” — точно вистарчає сміливості. Вірте у себе. Не падайте духом. Бути сильним під час автостопу теж означає вміти сказати “ні”, якщо водій вам здається підозрілим.

4. Зупиняйте машину разом

Стосується тих людей, що подорожують не одні. Тих, у кого є партери, чи партнерки, що ліниво спираються на двері будки коло дороги, доїдаючи булочку з корицею. Якщо ви й самі любите “почекати в кущах” поки ваш партнер чи партнерка намагається зловити машину — вітаю, ви справжній “лінтяй автостопу”. Від ще одного “хлопця з кущів” водії не в захваті, і швидше за все не пустять в машину, навіть коли місця буде достатньо. Тому не підводьте один одного — зупиняйте машини разом!

Величезна фура на трасі Київ-Львів

5. Налаштуйте себе на успіх

Ви стоїте біля дороги. З одним чи двома маленькими рюкзачками. З партнером чи без. Періщить дощ, чи палить літнє сонце — неважливо. Щось має залишатися незмінним — ваша непохитна віра в те, що от зараз ви зловите потрібну машину, і хай хоч світ завалиться, доїдете до потрібного місця. Будьте позитивними!

6. Використовуйте алгоритм спілкування з водіями

Думаєте зловили машину, сіли у неї, і їдете, хоч на край світ — от і весь секрет успішного автостопу? А ні! Існує певний алгоритм того, як спілкуватися із водіями. Перше, що варто спитати, після того, як водій зупинився — це куди він їде. Очевидно, але деякі водії будуть просто зупинятися, щоб підвезти вас будь-куди, а це не те, що потрібно, особливо, якщо ви дівчина, і подорожуєте одна. Якщо вам по дорозі, оцініть зовнішній вигляд водія, те, чи ставиться від до вас з насмішкою, чи справді хоче допомогти. Не варто боятися відмовити – щоб зм’якшити, можна сказати, що ви їдете у протилежний бік. Якщо і на вигляд водій адекватний — заходьте в машину, і починайте привітну розмову.


Лайфхак:

Не забудьте уточнити де вас висадити — чи на найближчій заправці, чи біля в’їзду в місто. Інакше водій сам вирішить, і часто не на вашу користь — завезе у центр міста, чи на автобусну зупинку, від якою ще 1,5 години доведеться крокувати до автобану.

Driving a truck
Довжина фури - 24 метри

7. Вивчіть найнеобхідніші слова

Якщо у вас є амібіції стопити поза межами України, варто запастися терпінням і підшукати часто використовувані слова мови тієї країни, у яку ви плануєте потрапити. Часто англійської буває достатньо, щоб порозумітися (проте вам обов’язково трапиться хтось, хто балакає лише однією мовою — своєю). Тому було б файно з вашого боку знати як сказати “дякую”, “доброго ранку” чи “смачного”. Це зм’якшить простір між вами та водієм, і також буде гарним бонусом до загального хорошого враження.

8. Якщо це не мусульманська країна - запасайтеся їжею

Уявіть собі — сонце сяє, попереду довгі кілометри пригодницьої дороги, проїжджають повз різноманітні машини, хочеться крокувати вперед, хочеться жити. Так от, щоб хотілось жити, а не вмирати під час довгого автостопу раджу запастися їжею. І забудьте про бабусині налисники чи мамині пельмені, хорошою їжею для мандрівника є калорійні горішки, енегретичні баточики та вода. Часто при дорозі є супермаркети та продуктові магазини. І хоч від голоду вас швидше за все врятує прихильне ставлення водіїв,енергетичний перекус у сумці зайвим не буде.

Generous invitation in Uzbekistan
Щедре привітання для мандрівника у Бухарі, Узбекистан

9. Погода — ваш найгірший друг

Люди синхронізують своє ставлення до вас відповідно до погоди. Сонячні й щасливі мандрівники — під веселу музику їдуть в машинах; мокрі й засмучені — залишаюься мокнути при дорозі. Психологія, як і любов, буває “злою” — коли ти втомлений та змерз набагато менша ймовірність що хтось все ж захоче тебе підібрати.

10. Кажіть "так"

Щоб наповну віддатися хлилі автостопу, варто розслабитися і приймати пропозиції тих випадкових (а може зовсім і невипадкових) людей, які трапляються вам на шляху. Кажіть так — врешті поживіть у місцевих, спробуйте місцеву кухню…зверніть на з’їзд до океану чи стрибніть разом із парашуту — зустрічні люди можуть створити неабияку пригоду. Просто скажіть так. І можливості змінять ваш світ.

Сподобалася стаття? Поділися!

This Post Has 2 Comments

  1. Круто! Теж колись подорожувала автостопом Балканами. Там ніколи голодною не залишалася 🙂

    1. Це дійсно класна територія для автостопу!

Leave a Reply

Вам теж буде цікаво: